Przestępstwa związane z najnowszymi technologiami nieustannie się mnożą.
Świadomy w sieci to strona, na której chcemy informować Was o oszustwach internetowych, telefonicznych oraz kwestiach związanych z bezpieczeństwem informacji.

Misja – Bezpieczeństwo w sieci

bezpieczeństwo w sieciNaszą misją jest zapobieganie kradzieżom i innym formom oszustw. Na stronie przedstawiamy ich najbardziej popularne formy oraz case’y, które wyostrzą Waszą czujność i pozwolą na lepszą ochronę Waszej tożsamości i własności materialnej. Po przeczytaniu naszych artykułów żadne oszustwa w sieci i cyberprzestępstwa nie będą Wam obce.

Piszemy o zagrożeniach, atakach hakerów, wirusach systemów, przestępstwach komputerowych oraz wyciekach informacyjnych, abyście sami mogli im przeciwdziałać.

Informujemy Was o atakach na banki, wyłudzeniach dużych kwot na SMS Premium, oszustwach na allegro oraz kradzieżach danych osobowych, wyciekach haseł i wielu innych ciekawych przypadkach.

Wszystkie wpisy powstają na podstawie aktualnych wydarzeń z Polski i świata.

Materiały do naszych artykułów czerpiemy ze stron, które są dobrym i sprawdzonym źródłem informacji. Dzięki nim możemy razem zwalczać niebezpieczeństwo w sieci.

Aby ułatwić Wam poszukiwania interesujących Was wpisów stworzyliśmy dwie główne kategorie: oszustwa internetowe oraz telefoniczne, a także tagi, po których możecie wyszukać temat.

Zapoznaj się z naszymi artykułami, dowiedz się jak nie dać się oszukać i stań się bardziej świadomy w sieci!